Dariusz Zieliński

Architekt bezpieczeństwa IT, trener bezpieczeństwa, ukierunkowany na obszar styku z klientem. Wyznawca reguły, że to człowiek jest najsłabszym ogniwem w łańcuchu obronnym przed atakami hackerskimi. Posiadacz unikalnego doświadczenia - od zera budował bezpieczeństwo pierwszego całkowicie bezoddziałowego Banku ING na Filipinach. Swoją wiedzą dzieli się na licznych szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa IT dla pracowników ING. Udziela się również charytatywnie, spotykając się z uczniami szkół podstawowych, średnich oraz studentami uczelni wyższych, aby podnosić świadomość społeczeństwa na temat zagrożeń, jakie czyhają na nich w cyberświecie.

Tech MeetING#6 - Nie daj się okraść - część 3

16.10.2023 | Dariusz Zieliński

Po naszych dwóch ostatnich spotkaniach z cyklu „Nie daj się okraść" wiecie już jak uchronić się przed atakiem hakerskim. Teraz czas na trzecie, ostatnie spotkanie z tej serii, po którym będziecie mogli spać spokojnie bez obaw o bezpieczeństwo swoich finansów. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z kolejnego TechMeetING.

Czytaj więcej

Tech MeetING#6 - Nie daj się okraść - część 2

12.07.2023 | Dariusz Zieliński

Po naszym pierwszym spotkaniu z cyklu "Nie daj się okraść" wiecie już jak uchronić się przed atakiem hakerskim. Ale jeśli wydaje Wam się, że to już koniec i hakerzy wylegują się na plaży w wakacje, grubo się mylicie. Nie traćcie uwagi w okresie wakacyjnym, sprawdźcie co zrobić aby uchronić się przed atakiem hakerskim. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z kolejnego TechMeetING, podczas którego Dariusz Zieliński – Architekt Bezpieczeństwa IT z ING Banku Śląskiego – opowiedział o tym jak nie dać się okraść w wakacje. 

Czytaj więcej

Co się stanie gdy kliknę w podejrzany link?

03.07.2023 | Dariusz Zieliński

Co się stanie gdy kliknę w podejrzany link? Jak przestrzec się przed oszustwem? Zapraszamy do obejrzenia ogólnopolskiej lekcji online zrealizowanej przez Dariusza Zielińskiego - Architekta Bezpieczeństwa IT - w ramach projektu Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

Czytaj więcej

Tech MeetING#3 - Nie daj się okraść - część 1

10.05.2023 | Dariusz Zieliński

Zapraszamy do zapoznania się z trzecim odcinkiem z cyklu Tech MeetING, podczas których ekspercka wiedza IT spotyka się z bankowością. Podczas trzeciego spotkania wystąpił Dariusz Zieliński, który opowiedział, jak chronić nasze pieniądze przed atakami hakerskimi.

Czytaj więcej

Socjotechnika, czyli sztuka zdobywania władzy nad umysłami

30.11.2021 | Dariusz Zieliński

Powszechnie uważa się, że pojęcie socjotechniki i wszystko, co pod nim się kryje, jest narzędziem, które wykorzystują głównie hakerzy, przestępcy, czy też służby specjalne. Czy na pewno tak jest? Wiedza o socjotechnice staje się obecnie bardzo ważna. Trzeba być świadomym jej istnienia, aby skutecznie się przed nią bronić. Jak zachować czujność i nie paść ofiarą hakera dowiecie się z artykułu.

Czytaj więcej