Tech MeetING w ING Banku Śląskim

Tech MeetING w ING Banku Śląskim

Tech MeetING to spotkania eksperckiej wiedzy IT z bankowością

 

Tech MeetING to grupa technologicznych entuzjastów organizująca meetup’y online w ING Banku Śląskim. Każde z wydarzeń jest dedykowane wybranemu zagadnieniu technicznemu. 

 

Dlaczego warto zarejestrować się na Tech MeetING?

Jesteśmy pasjonatami

Nasi eksperci dzielą się technologiczną wiedzą zdobytą w wielu projektach. Uczą innych, bo to ich pasja. 

Przekazujemy konkrety

MeetING ma wartość merytoryczną. Zobaczysz tu konkretne case study i gotowe rozwiązania. 

Q&A

Podczas każdego spotkania zachęcamy do dyskusji z prowadzącym. Chętnie odpowiemy na pytania. 

Zapraszamy do zapisów na spotkania

 

Nie daj się okraść część 3 - od dziś jestem misiem Yogi, czyli tożsamość internetowa

17.10.2023 | 13:00 - 14:00|  Dariusz Zieliński

Zapraszam na trzecie spotkanie z cyklu "Nie daj się okraść", po którym będziecie mogli spać spokojnie bez obaw o bezpieczeństwo swoich finansów. Żadna próba ataku hakerskiego nie będzie Wam już straszna.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Techniki pamięciowe czyli fitness umysłu część 1

08.11.2023 | 20:00 - 21:00 |Tomasz Derba

Na spotkaniu zaproszę Cię do podróży w przestrzeń własnego umysłu. Poznasz jego możliwości i sprawdzisz się praktycznie podczas ćwiczeń. Poznasz też łatwe techniki jak zapamiętywać informacje w bardzo krótkim czasie. Dowiesz się też jak w łatwy sposób zadbać o kondycję umysłu i co na niego wpływa. Mój gość specjalny opowie też o sztuce zapamiętywania z innej perspektywy, czyli jak nasze ciało funkcjonuje i jak nasze mięśnie zapamiętują dane ruchy , co wpływa na ich pracę i nawyki. Dlaczego ruch jest ważny i to, że wpływa nie tylko na kształt sylwetki czy zdrowia ale przede wszystkim na umysł.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Techniki pamięciowe czyli fitness umysłu część 2

28.11.2023 | 20:00 - 21:00 |Tomasz Derba

W części 2 nauczysz się jak wykorzystać swój umysł do jeszcze lepszej i efektywnej pracy, dzięki czemu będziesz miał szansę realizować swoje plany i marzenia. Poznane techniki będziesz mógł wykorzystać również w życiu codziennym, w rozmaitych sytuacjach, dynamiczniej rozwijać się oraz skuteczniej przyswajać wiedzę. Bonus: Gość specjalny przybliży Ci jak możemy wykorzystać nasze ciało do poprawy pracy umysłu. Dowiesz się jak bardzo dotlenienie mózgu poprawia kondycję ciała, jakie korzyści przynosi i jak wpływa na naszą pracę ogólną. Opowie również o „vacum”, czyli pracy przepony, oddechu i co należy robić aby poprawić swój oddech.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Archiwum wydarzeń

Smart Home Office - czyli jak wygodniej pracować z domu - edycja zimowa

12.09.2023 | 15:00 - 16:00 |  Ariel Zgórski

Ogrzewanie, oczyszczanie i Blackout – czyli Smart Home Office w zimowej odsłonie. Podczas spotkania opowiem o trzech tematach, krytycznych ze względu na zbliżającą się zimę – automatyzacji ogrzewania, oczyszczania powietrza oraz zabezpieczeniu przed Blackoutami.

 

Obejrzyj nagranie

 

 

Nie daj się okraść część 2 - czy hakerzy śpią w wakacje?

04.07.2023 | 18:00 - 19:00 | Dariusz Zieliński

Po naszym pierwszym spotkaniu z cyklu "Nie daj się okraść" wiecie już jak uchronić się przed atakiem hakerskim. Ale jeśli wydaje Wam się, że to już koniec i hakerzy wylegują się na plaży w wakacje, grubo się mylicie. Nie traćcie uwagi w okresie wakacyjnym, sprawdźcie co zrobić aby uchronić się przed atakiem hakerskim.

 

OBEJRZYJ NAGRANIE

 

Jak przy pomocy Machine Learningu spośród płatności kartowych wyłuskać te cykliczne?

14.06.2023 | 18:00 - 19:00 | Teresa Malerczyk

Podczas spotkania pokażę w jaki sposób znajdujemy cykliczne płatności kartowe. Zgłębimy również jego inne, bankowe zastosowania oraz tajniki działania modelu CatBoost, który w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność.

 

OBEJRZYJ NAGRANIE

 

Troubleshooting aplikacji stworzonych w Java

10.05.2023 | 18:00 - 19:00 | Aleksander Kostowski

Po udanym wdrożeniu produkcyjnym naszej rewolucyjnej aplikacji, nad którą pracowaliśmy w pocie czoła ostatnie miesiące, może okazać się, że staniemy się ofiarami własnego sukcesu. Przez pierwsze tygodnie aplikacja zbiera bardzo dobre recenzje, lawinowo rośnie liczba użytkowników oraz danych w systemie, które są przetwarzane. Nagle, po kilku dniach lub miesiącach okazuje się, że aplikacja działa wolno, pojawiają się błędy, a użytkownicy są wściekli. Co gorsza, może okazać się, że aplikacja co chwilę się zawiesza i wymaga regularnego restartowania. Jak zapobiec takiej sytuacji na wcześniejszym etapie oraz w ostateczności jak szybko móc zdiagnozować i naprawić problem na produkcji? Zapraszam na spotkanie.

 

OBEJRZYJ NAGRANIE

 

Nie daj się okraść część 1 – czyli jak uchronić się przed atakami hakerskimi

25.04.2023 | 18:00 - 19:00 |Dariusz Zieliński

Każdy dostawca usług bankowych robi wiele aby zapewnić bezpieczeństwo oferowanych usług. Czasem zapominamy o tym, że i my mamy wielki wpływ na bezpieczeństwo naszych środków. Przestępcy czają się na każdym rogu, ale my podpowiadamy co robić aby nie paść ich ofiarą. Zapraszam na pierwsze spotkanie z cyklu, podczas którego opowiemjak uchronić się przed atakami hakerskimi.

 

OBEJRZYJ NAGRANIE

 

Smart Home Office - czyli jak wygodniej pracować z domu - edycja letnia

22.02.2023 | 15:00 - 16:00 |  Ariel Zgórski

Podczas meetupu skupimy się na kolejnych aspektach Smart Home w pracy zdalnej. W pierwszej części opowiemy o rozwiązaniach związanych z dźwiękiem. Poruszymy tematy tj.: słuchawki bezprzewodowe, ANC oraz to czy mikrofon gamingowy nadaje się do pracy zdalnej.  W drugiej części skupimy się na tym w jaki sposób utrzymać formę, kiedy cały dzień siedzimy przy biurku. Będzie o podnoszonych biurkach, bieżniach i innych gadżetach. O czym jeszcze opowiemy? Sprawdź!

 

OBEJRZYJ NAGRANIE

 

Modele pojęciowe - tworzenie i analiza w notacji UML

14.03.2023 | 18:00 - 19:00 | Maciej Węgierek

Modele pojęciowe to jeden z filarów analizy biznesowej. Ale jak jest tworzyć? W jakiej notacji? W jakim środowisku? Z czym ich nie mylić, jak unikać błędów i co na uważać, aby były one przydatne dla jak największej grupy odbiorców? Na te i inne pytania odpowiem podczas spotkania.

 

OBEJRZYJ NAGRANIE