Tech MeetING w ING Banku Śląskim

Tech MeetING w ING Banku Śląskim

Tech MeetING to spotkania eksperckiej wiedzy IT z bankowością

 

Tech MeetING to grupa technologicznych entuzjastów organizująca meetup’y online w ING Banku Śląskim. Każde z wydarzeń jest dedykowane wybranemu zagadnieniu technicznemu. 

 

Dlaczego warto zarejestrować się na Tech MeetING?

Jesteśmy pasjonatami

Nasi eksperci dzielą się technologiczną wiedzą zdobytą w wielu projektach. Uczą innych, bo to ich pasja. 

Przekazujemy konkrety

MeetING ma wartość merytoryczną. Zobaczysz tu konkretne case study i gotowe rozwiązania. 

Q&A

Podczas każdego spotkania zachęcamy do dyskusji z prowadzącym. Chętnie odpowiemy na pytania. 

Zapraszamy do zapisów na spotkania

 

Optymalizacja Mózgu w Erze Cyfrowej: Techniki pamięciowe dla profesjonalistów IT i nie tylko

16.07.2024 | 11:30 - 12:30 |Tomasz Derba

Na spotkaniu zaproszę Cię do podróży w przestrzeń własnego umysłu. Dowiesz się na czym polega zapamiętywanie i co dzieje się w umyśle w czasie tego procesu. Poznasz możliwości swojego umysłu i sprawdzisz się praktycznie podczas ćwiczeń technik pamięciowych. Celem spotkania jest to żeby pozostawić Cię z wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi na wykorzystywanie technik pamięciowych wszędzie gdzie tego potrzebujesz.

 

Archiwum wydarzeń

Nie daj się okraść część 3 - od dziś jestem misiem Yogi, czyli tożsamość internetowa

4.10.2023 | 10:00 - 11:00|  Dariusz Zieliński

Zapraszam na trzecie spotkanie z cyklu "Nie daj się okraść", po którym będziecie mogli spać spokojnie bez obaw o bezpieczeństwo swoich finansów. Żadna próba ataku hakerskiego nie będzie Wam już straszna.

 

Obejrzyj nagranie

 

Smart Home Office - czyli jak wygodniej pracować z domu - edycja zimowa

12.09.2023 | 15:00 - 16:00 |  Ariel Zgórski

Ogrzewanie, oczyszczanie i Blackout – czyli Smart Home Office w zimowej odsłonie. Podczas spotkania opowiem o trzech tematach, krytycznych ze względu na zbliżającą się zimę – automatyzacji ogrzewania, oczyszczania powietrza oraz zabezpieczeniu przed Blackoutami.

 

Obejrzyj nagranie

 

 

Nie daj się okraść część 2 - czy hakerzy śpią w wakacje?

04.07.2023 | 18:00 - 19:00 | Dariusz Zieliński

Po naszym pierwszym spotkaniu z cyklu "Nie daj się okraść" wiecie już jak uchronić się przed atakiem hakerskim. Ale jeśli wydaje Wam się, że to już koniec i hakerzy wylegują się na plaży w wakacje, grubo się mylicie. Nie traćcie uwagi w okresie wakacyjnym, sprawdźcie co zrobić aby uchronić się przed atakiem hakerskim.

 

OBEJRZYJ NAGRANIE

 

Jak przy pomocy Machine Learningu spośród płatności kartowych wyłuskać te cykliczne?

14.06.2023 | 18:00 - 19:00 | Teresa Malerczyk

Podczas spotkania pokażę w jaki sposób znajdujemy cykliczne płatności kartowe. Zgłębimy również jego inne, bankowe zastosowania oraz tajniki działania modelu CatBoost, który w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność.

 

OBEJRZYJ NAGRANIE

 

Troubleshooting aplikacji stworzonych w Java

10.05.2023 | 18:00 - 19:00 | Aleksander Kostowski

Po udanym wdrożeniu produkcyjnym naszej rewolucyjnej aplikacji, nad którą pracowaliśmy w pocie czoła ostatnie miesiące, może okazać się, że staniemy się ofiarami własnego sukcesu. Przez pierwsze tygodnie aplikacja zbiera bardzo dobre recenzje, lawinowo rośnie liczba użytkowników oraz danych w systemie, które są przetwarzane. Nagle, po kilku dniach lub miesiącach okazuje się, że aplikacja działa wolno, pojawiają się błędy, a użytkownicy są wściekli. Co gorsza, może okazać się, że aplikacja co chwilę się zawiesza i wymaga regularnego restartowania. Jak zapobiec takiej sytuacji na wcześniejszym etapie oraz w ostateczności jak szybko móc zdiagnozować i naprawić problem na produkcji? Zapraszam na spotkanie.

 

OBEJRZYJ NAGRANIE

 

Nie daj się okraść część 1 – czyli jak uchronić się przed atakami hakerskimi

25.04.2023 | 18:00 - 19:00 |Dariusz Zieliński

Każdy dostawca usług bankowych robi wiele aby zapewnić bezpieczeństwo oferowanych usług. Czasem zapominamy o tym, że i my mamy wielki wpływ na bezpieczeństwo naszych środków. Przestępcy czają się na każdym rogu, ale my podpowiadamy co robić aby nie paść ich ofiarą. Zapraszam na pierwsze spotkanie z cyklu, podczas którego opowiemjak uchronić się przed atakami hakerskimi.

 

OBEJRZYJ NAGRANIE

 

Smart Home Office - czyli jak wygodniej pracować z domu - edycja letnia

22.02.2023 | 15:00 - 16:00 |  Ariel Zgórski

Podczas meetupu skupimy się na kolejnych aspektach Smart Home w pracy zdalnej. W pierwszej części opowiemy o rozwiązaniach związanych z dźwiękiem. Poruszymy tematy tj.: słuchawki bezprzewodowe, ANC oraz to czy mikrofon gamingowy nadaje się do pracy zdalnej.  W drugiej części skupimy się na tym w jaki sposób utrzymać formę, kiedy cały dzień siedzimy przy biurku. Będzie o podnoszonych biurkach, bieżniach i innych gadżetach. O czym jeszcze opowiemy? Sprawdź!

 

OBEJRZYJ NAGRANIE

 

Modele pojęciowe - tworzenie i analiza w notacji UML

14.03.2023 | 18:00 - 19:00 | Maciej Węgierek

Modele pojęciowe to jeden z filarów analizy biznesowej. Ale jak jest tworzyć? W jakiej notacji? W jakim środowisku? Z czym ich nie mylić, jak unikać błędów i co na uważać, aby były one przydatne dla jak największej grupy odbiorców? Na te i inne pytania odpowiem podczas spotkania.

 

OBEJRZYJ NAGRANIE