IT Women

Działamy na rzecz promowania kobiet w IT. Dlatego utworzyliśmy społeczność  - IT Women - w której koncentrujemy się na tematach związanych z kobietami w technologii. Tworzymy podcast BreakIT Girls, w którym rozmawiamy o kobietach w IT,  przełamywaniu barier, stereotypach i o różnym spojrzeniu na świat.

BreakIT Girls #5 - Jaka długa jest droga od stażu do pracy w IT?

14.12.2023 | IT Women

W najnowszym odcinku podcastu z naszej serii BreakITGirlsTomasz Cichy, Dev Engineer z ING Banku Śląskiego rozmawia z Amanda Kaczmarek, QA Engineer z ING Banku Śląskiego o podróży od stażysty w oddziale banku, po stanowisko testera aplikacji w tej samej firmie.

Czytaj więcej

 

BreakIT Girls #4 - różne drogi prowadzą do IT. Kilka słów o zmianie ścieżki kariery

20.06.2023 | IT Women

W kolejnym odcinku #BreakITGirls Iwona Rojek, Senior Ops Engineer z ING Banku Śląskiego rozmawia z Aleksandrą Sarlińską, Feature Engineer z ING Banku Śląskiego. Rozmawiają o podróży, przebranżowieniu się i ciągłym doskonaleniu. Pokazują perspektywę kobiet, które zmieniły swoją ścieżkę kariery, w przeszłości pracowały w budownictwie dróg, a dziś współtworzą systemy informatyczne i wpierają technologię.

Czytaj więcej

 

BreakIT Girls #3 - Fizyka w IT?

14.03.2023 | IT Women

Fizyka w IT? W najnowszym odcinku z naszej serii podcastów BreakIT Girls, Dawid Duda rozmawia z Iwoną Rojek, Senior Ops Engineer z ING Banku Śląskiego, o różnych stanach skupienia w pracy IT.

Czytaj więcej

 

BreakIT Girls #2 - Czy Kopernik była kobietą?

11.01.2023 | IT Women

Czy Kopernik była kobietą? W najnowszym odcinku z naszej serii podcastów BreakIT Girls, jeden z naszych gospodarzy Tomasz Cichy rozmawia z Martą Siekierą, Senior Security Engineer z ING Banku Śląskiego, o znanych kobietach w IT.

Czytaj więcej

 

BreakIT Girls #1 - Czy IT trzeba się bać?

10.01.2023 | IT Women

W pierwszym odcinku tej serii Tomek i Dawid gościli Dominikę Chmiel, Administratorkę ServiceNow z ING Banku Śląskiego, która w technologii pracuje już od 17 lat, a w naszej rozmowie odpowie na pytania: czy IT trzeba się bać oraz, czy IT jest dobrym miejscem dla kobiet?.

Czytaj więcej