Jakub Biliński

Inżynier oprogramowania w ING Banku Śląskim, odpowiedzialny za architekturę, wypracowanie podejścia oraz development nowej wersji aplikacji mobilnej ING Business. Źródło wiedzy o technologii Flutter oraz budowie aplikacji mobilnych o czym prowadzi szkolenia wewnętrzne. Pasjonat programowania, od 9 lat tworzy w swoim zaciszu domowym różne projekty, od silników gier w C++ poprzez aplikacje webowe, aż do sieci neuronowych i algorytmów ewolucyjnych. Zafascynowany technologią oraz tym, jak można z jej pomocą zmieniać otaczający nasz świat.​

Czy Flutter jest gotowy dla korporacyjnego projektu?

22.09.2022 | Jakub Biliński

Technologie mobilne rozwijają się w dzisiejszych czasach niesamowicie szybko. Dzięki temu możemy efektywnie rozwiązywać problemy, które kiedyś były bardzo czasochłonnym wyzwaniem. W tym artykule zostanie poruszona tematyka technologii Flutter, która to napędza jedną z naszych kluczowych aplikacji w banku - ING Business Mobile.

Czytaj więcej

 

Jak utrzymać wysokie morale i zminimalizować opóźnienia w projekcie - perspektywa programisty

 

24.05.2022 | Jakub Biliński

Rozwój oprogramowania jest niezwykle złożonym procesem, w którym każdy detal ma znaczenie. Pozornie nieznaczące elementy mogą po czasie przerodzić się w ogromne problemy. Unikanie tych zasadzek nie jest proste, lecz koniecznie, ponieważ zbyt duża liczba problemów może obniżyć morale w zespole.

Czytaj więcej

Vulkan, wykorzystanie pełni możliwości graficznych urządzeń mobilnych

25.03.2022 | Jakub Biliński

Zdecydowana większość aplikacji mobilnych na rynku składa się wyłącznie z dwuwymiarowych elementów. Nie jest to nic złego i w połączeniu z dobrze zaprojektowanym interfejsem użytkownika mogą one być niezwykle użyteczne oraz miłe dla oka. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy zwiększa się konkurencja w danym sektorze.

Czytaj więcej

Flutter – nowe podejście do tworzenia wieloplatformowych aplikacji mobilnych

16.07.2020 | Jakub Biliński

12 maja miała premierę nowa wersja aplikacji mobilnej ING Business. Użytkownik otrzymał szybkie i wygodne rozwiązanie z najwyższej półki, a my jako twórcy narzędzia - dzięki zastosowaniu nowej technologii– możliwość szybkiego wprowadzania zmian, których oczekują od nas użytkownicy . To jedna z niewielu i pierwsza na polskim rynku aplikacja bankowa stworzona w technologii Flutter.

Czytaj więcej