Mateusz Czerwiński

Expert QA Engineer w tribe Digital Transformation. Od 10 lat związany z ING, pracuje w obszarze bankowości elektronicznej. Chapter Leader w zakresie testowania aplikacji,  projektuje dla banku rozwiązania pomagające sprostać wymaganiom testowania aplikacji w dynamicznym środowisku. Rozwija takie technologie i narzędzia jak Nightwatch.js, SauceLabs, Azure. Prywatnie pasjonat wytwarzania przedmiotów z drewna.

Automatyzacja testów ze wsparciem narzędzia chmurowego SauceLabs

09.05.2023 | Mateusz Czerwiński

W moim ostatnim wpisie przedstawiłem proces migracji testów automatycznych do AzureDevops. Teraz w ramach uzupełnienia całej naszej testerskiej układanki chciałbym przybliżyć sposób wykorzystania platformy SauceLabs. Platformy która pomaga nam obsłużyć testy wszędzie tam gdzie przygotowanie środowiska do testów byłoby bardzo czasochłonne. Zapraszam do zapoznania się z krótką relacją.

Czytaj więcej

Migracja testów automatycznych do Azure Pipelines 

11.07.2022 | Mateusz Czerwiński

Czy rozwiązania chmurowe w połączeniu z zamkniętymi środowiskami testowymi nadają się do testów automatycznych? Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Na przykładzie aplikacji MojeING opowiem Wam z jakimi wyzwaniami musieliśmy się zmagać, podczas automatyzacji testów w Azure Devops. 

Czytaj więcej

Nightwatch.js - case testów automatycznych dla frontu MojegoING 

10.03.2020 | Mateusz Czerwiński

Decydując się w projekcie na automatyzację testów, bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele wyborów i decyzji jeszcze przed nami. Rozwiązań, które będą nas wspierać i które są „najlepsze” jest na rynku bardzo wiele. Każde z nich ma oczywiście swoje wady i zalety. Każde z nich wspiera konkretne rodzaje testów. Zespoły testujące oprogramowanie stają więc przed sporym wyzwaniem, aby możliwie najlepiej dopasować rozwiązania do projektu. 

Czytaj więcej