Robert Obłój

Developer z kilkunastoletnim doświadczeniem, który wyznaje zasadę, że „dzień bez nowej technologii lub nowych wyzwań jest dniem straconym”. Z ING Bankiem Śląskim związany od 12 lat, początkowo zajmował się m.in. rozwojem aplikacji Moje ING oraz Personal Finance Manager. Od trzech lat, jako architekt, jest odpowiedzialny za zespół realizujący projekty z wykorzystaniem machine learning. W wolnych chwilach uwielbia podróżować i poznawać inne kultury.

Jak skompilować TensorFlow i nie zwariować

10.02.2020 | Robert Obłój

AI jest obecnie jednym z najbardziej obiecujących kierunków rozwoju w świecie IT. Rozwój AI jest na tyle dynamiczny, że praktycznie co chwilę możemy usłyszeć o nowym frameworku, który jest „nowszy”, „lepszy”, „fajniejszy”. Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który framework wybrać, ponieważ wiele zależy od problemu, który chcemy za pomocą AI rozwiązać...

Czytaj więcej

 

Nowy core banking w ING

18.05.2022 | Robert Obłój

System Centralny (tzw. core banking) jest kluczowy dla zapewnienia wydajnej oraz niezawodnej obsługi procesów bankowych. Co oczywiste, z punktu widzenia Klienta, bank ma być dla niego dostępny zawsze, o każdej porze dnia i nocy. Dlatego decyzja o wymianie Systemu Centralnego w ING została podjęta po długiej analizie aktualnego Systemu Centralnego, a także jego wad oraz zalet.

Czytaj więcej